© 2022, Markam Dijital

SEO

Arama Motorlarında Görünürlüğünüzü Artırın

Başarılı ve Tecrübeli Ekibimizce Hazırlanan

SEO stratejimizle BİZ Hazırız!

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), bir web sitesinin organik arama sonuçlarında daha iyi sıralama elde etmesini amaçlar. SEO hizmeti ise bu amaca yönelik yapılan tüm işlemlerin genel tanımıdır.  Doğru yapılmış bir arama motoru optimizasyonu ile; web siteniz, dolayısı ile ürün veya hizmetleriniz, benzer ürün veya hizmet arayan insanlara daha fazla görünür ve erişilebilir olur.

SEO, siteye en prestijli ve katma değeri en yüksek trafik çekme yöntemi olarak kabul edilmektedir. Arama motoru optimizasyonu ile verimli ve maliyetsiz bir dijital pazarlama kampanyası yapmış olursunuz. Burada dikkat edilmesi gereken, en doğru arama motoru optimizasyon stratejisinin hazırlanmasıdır.

Başarılı bir arama motoru optimizasyonu,  kısa vadeli aksiyonlarla hızlı sonuç almaya yönelik olmamalı, kalıcı çözümler bularak devamlılık sağlanmalıdır. Yapılacak tüm dijital pazarlama çalışmalarında olduğu gibi, arama motoru iyileştirme çalışması da sosyal medya pazarlaması ve Google reklamları gibi farklı hizmetlerle desteklenmelidir.

seo arama motoru optimizasyon Markam Dijital

Ne Yapıyoruz?

  • Araştırma
  • Analiz
  • Strateji Oluşturma ve Uygulama

Ne Sağlıyoruz?

  • Daha Fazla Görünürlük
  • Daha Fazla Trafik
  • Daha Fazla Potansiyel Müşteri

Hedefimiz

  • Marka Bilinirliği
  • Maliyetsiz Trafik Artışı
  • Dönüşüm Artışı

SEO, bir web sitesi hakkında arama motorları için yapılan tüm iyileştirme çalışmaları olarak tanımlanabilir.

SEO çalışmaları sonrasında sitenizle karşılacak kişiler zaten sizi arayan kişiler olacaktır. Bu da sizin her zamankinden daha fazla lead üretmeniz anlamına gelecektir. Yani daha fazla lead daha fazla ciro olarak açıklayabiliriz.

SEO çalışması zaman gerektiren bir çalışmadır. Ama geçen süre zarfı içerisinde işletmenizdeki değişim gözle görünür şekilde ortaya çıkar. Ortalama olarak ilk 6 ay içerisinde sitenizde olumlu trafik artışı kendini belli etmeye başlar.

Yaptığınız çalışmalar sonrasında en üst sırada yer alsanız bile şunu bilmelisiniz: yeriniz garanti değil. Arama motoru optimizasyonu çalışmalarının belli bir süresi yoktur. Google sürekli kendini güncellediği için bugün doğru olan şeyler yarın değişebiliyor. O yüzden yapılması gereken yeni gelişmeleri takip edip buna ayak uydurmak olmalı.

Günümüzde SEO uyumlu içerikleri, içerisine anahtar kelime doldurulmuş metin olarak düşünemiyoruz. Genel manada SEO uyumlu içerikte en önemli detay içeriğin kaliteli ve özgün olması gibi düşünebiliriz .

Kullanıcıların arama motorlarında yaptığı sorgulamalara karşılık olarak web sitelerinin reklamsız şekilde sıralanması ve kullanıcılara gösterilmesine istinaden gelen tıklamalara organik trafik denir. Organik trafiğin yüksek olması potansiyel hedef kitleye erişilebilirliği artıracağı için dönüşümlere yansıyacaktır. Bu nedenle organik trafik başta e-ticaret siteleri olmak üzere online ortamda kullanıcılara ulaşmak isteyen herkes için oldukça önemli. SEO Ajansı yaptığı çalışmalarla web sitelerini üst sıralara çıkarmaya ve organik trafiğini artırmaya çalışır.

Hizmetlerimizle alakalı detaylı bilgi almak için bize ulaşın!

İletişime Geç